Загальні правила вибору якісного матраца на ліжко

Сидячий спосіб життя, брак фізичної активності, неповноцінний нічний відпочинок змушують і наших сучасників охати від болю в спині. Але ХХ століття подарувало всім розкішний подарунок — ортопедичний матрац, якщо правильно вибрати його саме для себе, вирішиться багато проблем. Перш за все, анатомічно зручне спальне місце стане чудовою профілактикою захворювань хребта. А якщо вони вже з’явилися, то допоможе полегшити стан і запобігти розвитку хвороби.

Загальні правила вибору матраца

Термін «ортопедичний» на слуху вже кілька десятиліть. Такий матрац викликає повагу і довіру, але не кожен таким дійсно є. На жаль, не існує еталонів і критеріїв оцінки, які дали б змогу відразу визначити наявність анатомічних властивостей і ступінь ортопедичності виробу. Крім цього, велике значення мають індивідуальні особливості кожної людини.

Купувати двоспальний матрац на ліжко потрібно тільки у сумлінного виробника, що поставляє на ринок продукцію високої якості. Не менш важливими є особисті вподобання та особливості будови власного тіла, а якщо є проблеми зі здоров’ям — враховувати рекомендації лікаря.

Серед великого розмаїття моделей ортопедичних матраців потрібно підібрати для себе виріб оптимальної жорсткості, бо саме від неї залежить зручність і якість сну. Ступенів жорсткості три:

Висока жорсткість

Деякі «знавці» — остеопати наполегливо стверджують, що в разі болю в спині спати потрібно виключно на жорсткому матраці, а краще взагалі на широкій дошці. Небезпечна помилка спровокує загострення хвороби, поставу не виправить, та й виспатися нормально не дасть змоги.

Тверда поверхня не підтримує поперековий відділ, тисне на стегна і плечі, змушує хребет приймати неприродну позу. Головний мозок, отримуючи сигнали про дискомфорт, дає команду м’язам підтримувати тіло в максимально правильному положенні. Від зайвого тиску на тканини перетискаються кровоносні судини і позбавляються здатності забезпечувати внутрішні органи та мозок киснем. Повноцінно виспатися в таких умовах ні в кого не вийде, а хребет отримає додаткове навантаження.

Помірно жорсткі матраци рекомендують підліткам, у яких не завершене формування скелета, людям з болями в шийному і тазовому відділі хребта або любителям спати на животі.

Низька жорсткість

Занадто м’який матрац теж не здатний забезпечити хребту зручне положення уві сні, він сильно прогинається і проявляється картина, подібна до попереднього опису. М’язи напружені під час сну, кровоносна система додатково навантажена через неправильне положення тіла.

М’які матраци показані літнім людям, а також тим, у кого є судинні захворювання. Зручно на помірно м’якому виробі буде спати тим, хто має проблеми з поперековим відділом хребта і хто любить спати на боці.

Середня жорсткість

Така поверхня дає змогу матрацу прогнутися під важкими частинами тіла — плечима і стегнами, вага тіла розподіляється рівномірно, хребет утримується в зручному, рівному положенні. Матрац, що повторює анатомічні контури тіла, найприйнятніший для людей, які страждають від болю в спині. Він знімає напругу з проблемних ділянок хребта під час сну, дає змогу м’язовому корсету розслабитися, не придавлюючи кровоносне русло.

Корисно на середньо-жорстких матрацах спати тим, хто має захворювання грудного відділу хребта, а також прихильникам спати на спині.

Крім підтримки тіла і гарантії комфортного сну якісний ортопедичний матрац від інтернет магазину magdek.com.ua благотворно впливає на стан нервової, серцево-судинної, ендокринної системи, підвищує рівень імунітету.